و عشق تنها عشق تورا به گرمی یک سیب می کند مانوس...

 گزیده ای از جملات زیبا در مورد عشق از زبان کریستیان بوبن

 

حاضرم جز این جمله تمامی کتابهایم و کتاب بعدیم از میان برود : « یقین به اینکه روزی، کسی مارا برای یک بار هم که شده دوست داشته است ، سبب پرکشیدن قطعی دل در نور می شود.»  ممکن است همه چیز از من گرفته شود ، اما این جمله در من به همان اندازه نگاشته شده که در کتاب هایم.(۱)

لحظه هایی پیش می آید که دلم برای کسانی که دیگر در زندگی ام نیستند ، حتی آنان که با من بیگانه اند یا دشمن، تنگ می شود. دلم می خواهد به یک یکشان بدون استثنا تلفن بزنم و بگویم : «دوستت دارم با همه ی خوب وبدهایت، با همه ی آنچه داری وشباهتی به من ندارد، دوستت دارم همان طور که هستی، زنده » . واگر این کار را نمی کنم صرفاً به این خاطر است که می ترسم به نام دیوانه ای تمام عیار و مشنگ دستگیرم کنند وبه تیمارستان بفرستند . (۲)

 مسئله ی عشق ، پاسخی ندارد . نه اینکه مسئله ی پیچیده ای باشد ؛ نه ، موضوع این است که عشق یک مسئله نیست، فقط حقیقتی است بدیهی، احساس آرامشی است عمیق، خطی آبی رنگ است روی پلک ها ، لرزش لبخندی است روی لب ها . لازم نیست به حقیقتی بدیهی، پاسخ بدهیم . نگاهش می کنیم ، تماشایش می کنیم، در سکوت با هم تقسیمش می کنیم ، ترجیحاً در سکوت. (۳)

همه ی ما تنها در جستجوی یک چیز در زندگی هستیم : که از آن لبریز شویم که بوسه ی یک نور را در قلب یخ زده مان دریافت کنیم ، ملایمت عشقی فناناپذیر را تجربه کنیم . زنده بودن یعنی دیده شدن، یعنی ورود به نورِ نگاهی پر محبت : هیچ کس از این قانون مستثنی نیست . (۴)

زایشگاه مکان از خود گذشتگی است واز همین روی مرا منقلب می سازد : کسی که در نهایت توانایی است ، تمامی توانمندی خویش را نثار ناتوان ترین موجود می کند. عشق هولناک ترین رویداد است. به سان تنفس دهان به دهان با خداست ، به سان به زندگی برگرداندن چیزی در عالم نهان است . عشق ورزیدن عملی ماورای طبیعی است ، تجربه ای عرفانی است و جز این چیزی نیست . عرفانی است که به یکسان می تواند به دخترکی روستایی یا متألهی بزرگ عطا شود . (۵)

از شما می پذیرم که عشق امری درک ناشدنی است . اما آنچه درکش محال باشد ، زیستنش بس ساده است . (۶)

عشق بزرگسالانه و پخته و معقول وجود ندارد . هیچ بزرگسالی با عشق چهره به چهره نمی شود و تنها کودکان با آن روبرو می گردند، تنها روح کودک که روح فراغت و دل آسودگی است وروح بی روحی است، عشق را در می یابد .... خدا آن چیزی است که کودکان می دانند ، نه بزرگسالان . بزرگسالان وقت خود را برای غذا دادن به گنجشکان هدر نمی دهند . (۷)

زیبایی از عشق پدید می آید ، وعشق از توجه . توجهی ساده به سادگان ، توجهی ناچیز به ناچیزان، توجهی زنده به تمامی زندگیها (۸)

 

پی نوشت :

و حال من و روزبه 

شب میلاد دو عزیز معصوم پیمان زناشویی بستیم 28/10/92 کرج

 

/ 9 نظر / 27 بازدید
روزبه

چه قدر دزدیدن نگاه از چشمان تو لذت بخش است گویی تیله‌ای از چشم‌ام به دلم می‌افتد بانو! با مردی که تیله‌های بسیار دارد می‌آیی؟ ................................................. سلام عقشولی ام...این پستت خیلی خوشگل و ناناز بود[قلب][ماچ][گل] این شعر رو یادته ؟؟!!![چشمک] پریشب دوتایی کنار همووو...[عینک] امیدوارم این 28 دی رو 100 سال کنار هم جشن بگیریمش تقدیم با افتخار و عشق {{{{{[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]}}}}}

روزبه

عشق همین خنده های ساده توست وقتی با تمام غصه هایت می خندی تا از تمام غصه هایم رها شوم

مریم

لهجه لبخند هایت را می شناسم وقتی صدای آمدنت چشم هایم را به آغوش می كشد

آرامش سبز

سلامممممممم سمیراجان. خوبی گلم؟ خیلی خوشحال شدم وقتی پست رو خوندنم.[لبخند] خوشبخت و سعادتمند باشین همیــــــــــــــشه ی همیــــــــــــــــــــــــــشه. ایمان دارم که قشنگ ترین عشق، نگاه مهربان خداوند به بندگانش است، پس من تو را به همان نگاه می سپارم و می دانم تا وقتی که پشتت به خدا گرم است تمام هراس های دنیا خنده دار است . [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

ستاره

زندگی می کنم و برایش دلیل هم دارم : دوست داشتن تــــــــــــــــــــــو ...

مسیحای سبحان

سلام سمیرا جان تبریکات صمیمانه ی منو بپذیرید امیدوارم سفید بخت باشین و دو دنیاتون به گرمای محبت روشن و آباد باشه...

مامان اسرا

سلام تبریک میگم امیدوارم خوشبخت باشید [گل]

ابراهیم

ﻧـــﮕﺎﻫــﺖ ﺑـــﻪ ﺁﻥ ﺑـــﺎﻻ ﺑـــﺎﺷـﺪ ﺗـــﺎ ﺩﻟـــﺖ ﺍﺯ ﺁﺩﻡ ﻫـــﺎی ﺍﯾـــﻦ ﭘــــﺎﯾــﻴــﻦ ﻧــــﮕـــﻴـﺮﺩ…[لبخند][گل] ببخشید بابت تأخیر زیادم[گل]

روزبه

[گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ][گل][دست][قلب][ماچ]