رویایی از تو
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
نويسندگان

 

دلخوشی های من ساده است ولی حقیر نیست، گاهی مثل یک کودک از ترکیدن یک بادکنک ذوق میکنم، گاهی با شنیدن صدای آهنگی از حالی به حال دگر میشوم، دیدن یک فیلمی که احساسات عمیقم را برمی انگیزد
من بلد نیستم لذت بردنم را پنهان کنم نمی توانم به کوچولویی که از پشت شیشه ماشین به من زل زده شکلک در نیاورم، یاد نگرفته ام که وقتی تیم محبوبم(پرسپلیس)گل میزند فریاد نکشم، و فهمیده ام میشود با ساده ترین اتفاق ها ذوق زده شد و مهم تر از آن این که ذوق زدگی را نشان داد.


درک این دلخوشی ها آنقدر هم ساده نیست تمرین می خواهد آن هم در زمانه ای که زمین و زمان دست در دست هم داده اند تا افسرده مان کنند .


من چقدر دلم میسوزد برای آنها که تن به این افسردگی می دهند و حتی از ابراز شادمانی هم می ترسند دلم میسوزد برای آنها که کودکیشان را گم میکنند و در کتاب های روانشناسی به دنبال راز شاد زیستن می گردنند.


به همانطور که ساده شاد می شوم ساده ام غمگین می شوم.
وقتی روزنامه می خوانی، وقتی به اخبار گوش می کنی، وقتی همه ذهنت پر می شود از جنگ عملیات انتحاری و زلزله و هزار بدبختی دیگرکه حتی با شنیدنش می توانی از بغض خفه شوی آنوقت ببین چه حال و روزی پیدا می کنم منی که با یک غوره سردی ام می کند و با یک مویز گرمی ام.


این همه را گفتم تا باور کنیم که زندگی همین غم و شادی هاست که میتوانیم با آنها روزهای تکراری مان را با همین دلخوشی ها رنگی کنیم.
خندهای بلند بدون ترس از اینکه نگاه سرزنش گر دیگران ملامتمان کند،
بازی کردن با بچه هایی که خاطره فردایشان تو می شوی که با یک بادکنک روزشان را قشنگ تر از قبل کرده ای و...


دلخوشی های من ساده است ولی حقیر نیست، مهم این است که یاد بگیریم زندگی تکرار همین هاست
فقط باید جرات ابراز همه احساساتمان را پیدا کنیم.

 

 

[ جمعه ٩ بهمن ۱۳۸۸ ] [ ٥:۱٢ ‎ب.ظ ] [ سمیرا ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام مهدی جان سلام بر زلال رود خانه هایی که در آن وضو میگیری سلام بر سنگی که پیشانی بر آن میگذاری سلام بر درختی که بر آن تکیه می کنی سلام بر خیابانی که محل گذر توست سلام بر بارانی که بخاطر تو میبارد سلام بر دقایقی که قرآن می خوانی سلام بر سجاده ات و سلام بر مهرو تسبیح و نگاه پر از مهرت
آرشيو مطالب
امکانات وب
RSS Feed

دعای عظم البلا حدیث موضوعی مهدویت امام زمان (عج)
ساعت فلش مذهبی
دعای فرج
روزشمار غدیر